DVD ŽUPANJA

193

Održana 129. Skupština DVD-a Županja

Po usvajanju dnevnog reda prešlo se na rad gdje je od važnijih točaka usvojeno izvješće o radu i završni račun za 2015.godinu. Istaknuta je donacija novog vozila, plovila i strojeva za punjenje vreća pijeskom, te pristupanje u društvo sedam novih članova.

U 2015. godini Društvo je uložilo u adaptaciju i uređenje prostorija i garaža oko 90.000,00 kuna. Temeljem plana za 2016. godinu istaknuto je uređenje i bojanje fasade zgrade koje mora biti gotovo do početka obilježavanja 130. godišnjice društva.

Dodijeljena su priznanja i odlikovanja:

  • brončane medalje: Goran Bošnjak, Silvio Mešin i Igor Trpković
  • spomenica za 20 godina: Marijan Gagulić
  • spomenica za 60 godina: Josip Berač

Od gostiju važno je istaknuti: zamjenik gradonačelnika Mladen Dogan, predsjednik VZVSŽ Antun Jelić, predstavnicu radija Županja Zdenka Knežević, te vatrogasna Društva Babina Greda, Bošnjaci, Cerna, Gradište, Gunja, Otok, Privlaka, Sladorana, Štitar i Vrbanja.