DVD ŽUPANJA

193

Održana skupština DVD-a Županja

 

 

DVD Županja djeluje punih 130 godina i obljetnicu će svečano proslaviti u rujnu ove godine, no i izborno-izvještajna godišnja skupština, održana u njihovu vatrogasnom domu, bila je prigoda za osvrt na rad tijekom prošle godine. «Nastavili smo s organizacijom tečajeva osposobljavanja dobrovoljnih vatrogasaca i tijekom 2016., kompletirali smo osobnu opremu za svakog vatrogasca, no problem su nam i dalje stara i dotrajala vozila."istaknuo je u svome izvješću predsjednik DVD-a Županja Mladen Mikić kojemu je skupština ponovo ukazala povjerenje u novome mandatu.

Povjerenje skupštine dobio je i zapovjednik DVD-a Županja Zlatko Jemrić koji je također u svome izvješću za prošlu godinu istaknuo probleme s, kako je rekao, «prestarim i nepouzdanim» vozilima. «Tijekom 2016. godine imali smo 51 intervenciju i iako je svaka intervencija bila drugačija, srećom, nije bilo niti jedne ozljede vatrogasaca.» naglasio je Jemrić i dodao kako DVD Županja ima dobru suradnju sa Županijskim centrom 112 Vukovar. Zapovjednik Županijske vatrogasne zajednice Antun Jelić uputio je županjskim dobrovoljnim vatrogascima čestitke na 130. toj obljetnici rada i priznao da oprema koju posjeduju nije zadovoljavajuća. «Vatrogasna oprema je skupa, cilj nam jeste što bolje opremiti postrojbe. Tradicija koju imate za svaku je pohvalu.» dodao je Jelić. Čestitke je u ime Grada Županja uputio predsjednik Gradskog vijeća Županje Gabrijel Galović istaknuvši da je DVD Županja najstarija udruga na području grada. «Suradnja Grada i DVD uvijek je bila korektna i Grad Županja će podržati svečanost proslave 130. te obljetnice.» rekao je Galović. U svojim čestitkama predstavnici susjednih dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Gunje, Vrbanje, Štitara, Cerne, Gradišta, Otoka, Babine Grede i Privlake poželjeli su županjskim vatrogascima puno uspjeha u radu. No, iz DVD-a Sladorana, koje je također čestitalo značajnu obljetnicu, moglo se čuti i da se u ovoj tvrtki preispituje opravdanost postojanja industrijskog društva, što je, istaknuto je, svojevrsni znak da bi ono moglo prestati s radom. «Ako nas nema da vam pomognemo na intervenciji, to onda znači da nas više i nema, pa neka javnost bude upoznata. «čulo se od predstavnika DVD-a Sladorana.