DVD ŽUPANJA

193

Skupština DVD-a Županja 17.03.2018

Nakon usvajanju dnevnog reda prešlo se na rad gdje je od važnijih točaka usvojeno izvješće o radu i završni račun za 2017.godinu. Na sjednici je istaknuta donacija još jednog čamca sa motorom, adaptacija i uređenje zgrade udruge, kupovina vatrogasne opreme, te pristupanje u društvo tri nova člana.

Društvo je obilježilo 130. godišnjicu društva, te je u 2017. godini dobitnik i vrijednih priznanja:
— Srebrni grb od Grada Županje
— Povelju Vukovarsko-srijemske županije
— Povelju Gjure Stjepana Deželića od Hrvatske vatrogasne zajednice

Na sjednici dodijeljena su priznanja i odlikovanja:

— srebrna medalja: Zvonko Oršolić i Tomo Anđić
— spomenica za 40 godina: Ivan Polgar
— čin časnik: Mario Špoljar i Vladimir Balentović
— specijalnost strojar: Goran Bošnjak, Zdenko Bučar, Zdenko Dabić, Marijan Gagulić, Tomo Martinović, Silvio Mešin, Igor Trpković i Nikola Maričić

Od gostiju važno je istaknuti: zamjenik gradonačelnika grada Županje Mladen Dogan, predsjednik VZVSŽ Antun Jelić, pomoćnik ministrice gospodarstva Damir Juzbašić, inspektor zaštite od požara Ivo Dominković, kustos zavičajnog muzeja Županja Hrvoje Tkalac, predstavnika tvrtke Vatropromet Darko Zupčić, predstavnicu radija Županja Zdenka Knežević, te vatrogasna Društva Babina Greda, Bošnjaci, Cerna, Drenovci, Gradište, Gunja, Nuštar, Otok, Privlaka, Sladorana, Štitar i Vrbanja.