DVD ŽUPANJA

193

"Maslačci" posjetili vatrogasce DVD-a Županja

Blagdan svoga zaštitnika, sv. Florijana, proslavljaju i članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Županja, koji su danas ugostili i mališane iz Dječjeg vrtića "Maslačak" Županja.Govoreći o tome Mladen Mikić, predsjednik DVD-a Županja je istaknuo da žele u društvu oformiti vatrogasni pomladak. Odgovarajući na novinarsko pitanje kakva je situacija sa članstvom i koji su najvažniji ciljevi u ovoj, 2017. godini, kada je riječ o aktivnostima društva koje obilježava 130 godina postojanja, Mikić je rekao:" Sada imamo 25 operativnih vatrogasaca s položenim liječničkim pregledom. Pokrivamo Grad Županju i šire područje, a ove godine cilj nam je obilježiti 130 godina postojanja i nabaviti potrebitu opremu koja nedostaje." rekao je Mikić i dodao kako su u DVD-u Županja u četverogodišnjem planu zacrtali da se napokon riješi problem s vozilima. "Od novog Gradskog vijeća zatražit ćemo suradnju, pojasniti im n aše poteškoće i nadamo se da ćemo u suradnji s Gradom Županja iznaći mogućnosti da Županja napokon ima novo vatrogasno vozilo." ističu županjski dobrovoljni vatrogasci. Njihovi današnji gosti, mališani iz "Maslačka", s velikim su zanimanjem razgledali vatrogasna vozila i opremu, te vatrogascima uručili posebnu čestitku za njihov dan.

Članovi DVD-a Županja večeras će, povodom blagdana sv. Florijana, nazočiti svetoj misi u crkvi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja, najavio je Mladen Mikić, predsjednik DVD-a Županja.

Autor: Z.Knežević