DVD ŽUPANJA

193

Radni sastanak DVD Županje sa gostima iz Austrije

Iskrenu dobrodošlicu gostima iz Vlade austrijske pokrajine Tirol u DVD Županja zaželio je predsjednik DVD-a Županja Mladen Mikić i zapovjednik DVD-a Županja Zlatko Jemrić.

Gosti iz Austrije žele sagledati situaciju oko potreba i mogućnosti donacija opreme koja je neophodna vatrogasnim postrojbama na području naše županije između ostalih i DVD-u Županja. Oprema koja su do sada donirana na području Hrvatske je velika: više od 50 vatrogasnih vozila i više desetaka vatrogasnih pumpi, agregata i vatrogasne opreme što je u procijenjenoj vrijednosti preko 1,5 milijuna eura. Na radnom sastanku su istaknuti problemi sa dotrajalim vozilima i tehnikom, uz ostalu vatrogasnu tematiku. Posebno je stavljen naglasak na uređenje DVD-a Županja izričito garaža za vozila što je i preduvijet za donaciju vozila. Na radnom sastanku su prisustvovali osim navedenih; zapovjednik VZŽ Vukovarsko-srijemske Zdenko Jukić, tajnik VZŽ Vukovarsko-srijemske Krešimir Jelić, zapovjednik DVD-a Lipik i prevoditelj Tomislav Stokić, tajnik DVD-a Županja Josip Juzbašić, te operativni vatrogasac DVD-a Županja Mato Grgić.